top of page

BURSA ALAADDİNBEY KAMPÜSÜ - SAĞLIK MESLEK LİSESİ

SAĞLIK MESLEK LİSESİ
 

Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik, sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan meslek dallarındandır. Sağlık hizmeti talebinin artması ile buna paralel olarak devletin desteklediği sağlık kuruluşlarının artması, bu meslek elemanının çalışma alanını genişletmiştir. 

 

Hemşirelik  programına ruhsal ve bedensel bir engeli bulunmayan öğrenci alınır.  Mesleğin eğitim süresi, 4 yıldır. Meslek eğitiminde ortak dersleri, alan dersleri ve uygulamalı dersler önemli yer tutmaktadır. Öğrencilerimiz 9'uncu sınıfta bütün okullarda okutulan ortak dersleri; 10' uncu sınıftan itibaren alan seçerek, ortak derslerle birlikte alan derslerini teorik ve uygulamalı olarak görürler. Öğrencilerimizi belirli periyotlar ile yapılan deneme sınavları ile AYT - TYT - YDT gibi sınavlara hazırlanmaktadır. 

FELSEFE VE AMAÇLAR

  • Öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlanırken fazladan ders saatleri, koçluk sistemi ve birebir etüt imkânlarıyla başarıyı kolaylıkla yakalamaktadır.

  • Öğrencilerimiz herhangi bir ek derse yahut etüt merkezine ihtiyaç duymaksızın tüm eğitim hizmetlerini tek çatı altında gidermektedir.

  • Öğrencinin seçtiği dal ile ilgili aldığı tüm dersler ve modüller diploma ekinde belirtilmektedir.

  • Öğrencilerimizin kazandığı mesleki yeterlilikler sertifikaya yönelik belgelendirmelerde değerlendirilmektedir.

 

BURSA ALAADDİNBEY KAMPÜSÜ - FİZİKİ ŞARTLAR

2017 yılında faaliyete geçen kampüsümüz, 2300 M2 kapalı alan ve 960 m2 bahçe alanı ile öğrenci ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Son teknolojiyle donatılmış sınıflarımızda eğitim çağdaş şartları aşan bir konfor ile yürütülmektedir. Kampüsümüz bünyesinde FİBA standartlarında 300 M2 kapalı spor salonumuz, 300 kişilik yemekhanemiz hizmet vermektedir. Kampüsümüzde Bilgisayar Laboratuvarı, Sağlık Hizmetleri Laboratuvarı, Z kütüphane, Müzik Odası, Prototip Atölyesi, Tasarım Atölyesi bulunmaktadır.

bottom of page