top of page

ESKİŞEHİR KAMPÜSÜ - SAĞLIK MESLEK LİSESİ

ESKİŞEHİR - SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik, sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan meslek dallarındandır. Sağlık hizmeti talebinin artması ile buna paralel olarak devletin desteklediği sağlık kuruluşlarının artması, bu meslek elemanının çalışma alanını genişletmiştir. 

 

Hemşirelik  programına ruhsal ve bedensel bir engeli bulunmayan öğrenci alınır.  Mesleğin eğitim süresi, 4 yıldır. Meslek eğitiminde ortak dersleri, alan dersleri ve uygulamalı dersler önemli yer tutmaktadır. Öğrencilerimiz 9'uncu sınıfta bütün okullarda okutulan ortak dersleri; 10' uncu sınıftan itibaren alan seçerek, ortak derslerle birlikte alan derslerini teorik ve uygulamalı olarak görürler. Öğrencilerimizi belirli periyotlar ile yapılan deneme sınavları ile AYT - TYT - YDT gibi sınavlara hazırlanmaktadır. 

FELSEFE VE AMAÇLAR

  • Öğrencilerimiz eğitim süreleri içerisinde mesleki kazanımları ile sağlık sektöründe uzman olarak çalışabilmektedir. 

  • Sağlık Meslek Lisemizde hem teorik hem de alan uygulamalı dersleri okutulmaktadır. 

Güvenlik

Okul içerisinde huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamının tesis edilerek öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, velilerimizin can ve mal güvenliği amacı ile güvenlik hizmetimiz mevcuttur. 7/24 kamera sistemi ile okul içi, okul dışı ve okul çevresi olmak üzere kontrol edilmektedir.

 

Ulaşım Hizmetleri

Okulumuz alanında uzman servis işletmeleri ile çalışmaktadır. Güven, düzen ve özen çerçevesi içerisinde ulaşımda zaman kaybı yaşanmadan öğrencilerimizin konforlu ve emniyetli bir şekilde yolculuklarını gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Tüm yasal mevzuat ve güvenlik ihtiyaçları büyük bir ihtimamla karşılanmaktadır. Tüm servislerimizde hostes bulunmaktadır.

 

Temizlik

Okulumuz Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen “Okulum Temiz” belgesine sahiptir. Covid19 önlemleri kapsamında; hijyen ortamının oluşturulması ve korunması, okulumuzun virüs, mikrop, mantar, akar ve bakterilerden arınması dezenfekte işlemlerinin yapılması uzman temizlik elemanlarımız tarafından ULV cihazı ile yapılmaktadır. 

 

Yemek

Diyetisyenler tarafından düzenlenen menüler, kadrolu aşçılarımız tarafından hazırlanıp öğrencilerimize servis edilmektedir. Yemekhanemizde oturma düzeni Covid19 kuralları çerçevesinde hazırlanmış olup gözetmen öğretmenlerce takibi yapılmaktadır.

bottom of page